Roztahováky II. - aneb, jak vlastně na to ...

29. dubna 2012 v 21:09 | Bubble.Simone^^ |  Móda
Ahoj :))
Jelikož jsem dlouho nenapsala ani čárku, tak jsem se rozhodla, že napíšu postup,
jak na roztahování ucha buď na tunely ( plugy ) nebo roztahováky..
V tomto celém článku máte zde postup :)
Jak na roztahování ouška ? ~
Jak na roztahování ucha ? :)
Je zcela jasné, že následující věta není zrovna to, co byste chtěli slyšet... ale je to tak: Zásadou číslo jedna při roztahování je TRPĚLIVOST.
Tento proces není o soutěžení ani o dokazování kdo je větší borec - každý milimetr této cestičky stojí za vychutnání. Bez zbytečné krve, hnisavých ran a zanícených uší... protože přesně to vás čeká v případě, že tu opěvovanou trpělivost ztratíte ;))
Jaká je ideální rychlost roztahování uší?
Roztahování je vysoce individuální záležitost a každý by si měl najít své vlastní tempo, které mu bude vyhovovat (především bude vyhovovat roztahovanému uchu). Pro vás obecné doporučení - většinou se udává minimálně jeden měsíc na jeden milimetr. Rozhodně vždycky raději počkejte, až se ucho zcela zahojí a potom teprve roztahujte dál. Nikdy, ale vážně NIKDY nezkoušejte ouško roztáhnout najednou o víc než jednu velikost. Věřte, že nepříjemné následky v podobě natrženého ucha za to vůbec nestojí... tudy cesta prostě nevede.
Způsob roztahování
Ouško si předem promastěte šetrným olejem (např. jojobovým) nebo krémem, nejlépe neparfémovaným. Roztahovák posunujte vždycky jenom o kousek, v žádném případě ho do ucha nervěte násilím. Pokud ucítíte bolest nebo nepříjemné napětí, okamžitě přestaňte a vraťte se k menšímu průměru. Hrát si na hrdinu a nechat roztahovák v nateklém, zarudlém nebo dokonce krvácejícím uchu (a se zaťatými zuby tajně doufat, že to přejde) by se vám mohlo šeredně vymstít.
Péče o uši
Během roztahování si vaše ouška zaslouží zvýšenou péči. Velkou službu vám prokáže mořská sůl rozpuštěná v teplé vodě (zhruba 1 lžička na 1 šálek, moc soli naopak škodí). Do připraveného roztoku ucho 2 - 3 x denně tak na 15 minut ponořte. Podrážděná tkáň se tak rychleji zahojí, přičemž se rovnou odplaví nečistoty. Spousta lidí u nás používá i antibakteriální mýdlo (u nás např. Protex), což je další výborný prostředek k čištění.
S péčí o ouško nepřestávejte, ani když je zahojené a vy se rozhodnete s roztahováním skončit. Fajn způsob, jak udržet ucho zdravé a silné, je vyndat náušnici na pár hodin denně ven... nejlíp přes noc. Obnoví se tak průtok krve a zásobování kyslíkem a živinami do celého lalůčku.

Tumblr_m38gtlvcwd1ro9g0v_large

149384_240400599400906_1407119365_n_large


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama