Uvědomuji si ...

26. října 2012 v 13:12 | Bubble.Simone^^ |  Deníček.
Víte, když mi bylo 1o, 12 let, myslela jsem jenom na to, jak skvělý dostanu dárek k Vánocům. Nechápala jsem, proč mi to mamka nechtěla koupit ... Vždyť to stálo jenom 2ooo,- , říkala jsem si. Ale v tomhle tom roku, kdy je mi 15 let jsem si uvědomila spoustu věcí. Jak moc náročné muselo být pro rodiče do mě financovat, a já jsem si myslela jak je to málo a strašně jsem to chtěla. Jak moc důležité pro mě bylo abych se učila. Už vím, proč mě k tomu ta mamina tak táhla...
Dřív jsem nic neřešila. Byla jsem malá, nezkušená. Ano, neříkám že teď jsem dospělá, a zkušeností nad hlavu.
Ale mám rozum . Rozum větší , než jsem měla dřív. Když to vezmu i okolo našich koní. Dříve jsem si prostě myslela, jak moc koně baví běhat, a tak jsem běhala '' takřka '' všude s koňmi. Ale teď si uvědomuji co jim to mohlo způsobit. Co to na nich mohlo zanechat. Je mi to líto. Teď si uvědomuji jak strašné to muselo být pro mého bráchu, když jsem na něj pořád jenom křičela, a když jsme se prali tak jsem mu fakt docela nandala :D. I přesto jak byl malý.
Neřešila jsem ani to, že se týrají zvířata, lidé ... prostě jsem věděla že s tim nic udělat nemůžu ! Bylo mi jedno jestli ztratím přátele. Když mi bylo nejhůř, myslela jsem na to, jak uteču z domu nebo spáchám sebevraždu.
Až teprve teď jsem si uvědomila, že to je blbost. Každá věc se dá překousnout a nějak vyřešit. A hlavně vím, že tu mám rodinu kterou miluji, a oni mají rádi mě. Vím, jak by se trápili, ikdyž to občas moc nejde znát z mojí ani z jejich strany.
Když jsem se hádala s rodiči, hrozně jsem se bála, že mi s ničim nepomůžou, a všechno jsem to chtěla hned řešit skokem z okna, utopení se, útěkem z domu. Ale neudělám to ... Neudělám. Teď si i říkám, proč jsem na maminu byla tak hnusná. Proč ? Asi proto, protože jsem si vůbec nic ''neuvědomovala''. Bylo mi jedno, jestli na dětském hřišti spadnu. Rodiče mi říkali, abych si dávala všude pozor. Nevěřila jsem jim, prostě jsem si z toho dělala srandu tak, jako moji spolužáci - '' proč si pořád doprčic myslí, že mě někde chytne nějakej úchyl '' ale teď vím , co to všechno může způsobit. Také jsem nad problémy svých přátel mávla jenom rukou ... Ale někteří z nich mi pověděli docela smutný věci, a já jsem jim nedokázala pomoct. Teď už to dokážu :). A proto si těch mých ''pár'' přátel vážím :) !! Také jsem si zdravím babiček a dědečků říkala, že to bude dobrý. Ale teď vidím , že to dobrý neni ...

Tumblr_m8etbltkia1qfpfsto1_500_large
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ty víš kdo .. Ty víš kdo .. | 26. října 2012 v 13:46 | Reagovat

Taky si nejdřív neuvědomuji to co dělám ale pak mě to strašně mrzí !! Je dobře že už jsme mi 15 dostali rozum :D

2 Verrush^^ Verrush^^ | 26. října 2012 v 15:40 | Reagovat

Máš pravdu :). Taky jsem si to začala uvědomovat až takhle dlouho,
a mrzí mě to ... Chtěla bych strašně vrátit čas :///.
Btw - moc pěkný blog ! :)
Jsem tvuj ''nadšený čtenář'' :D

3 Lena Lena | Web | 26. října 2012 v 17:13 | Reagovat

Děkuji ani jsem nevěděla že mám stálou čtenářku která má ke všemu moc pěkný blog :)

4 N. N. | 26. října 2012 v 20:15 | Reagovat

Krásně napsané:))

5 Týna :-* Týna :-* | E-mail | Web | 26. října 2012 v 23:42 | Reagovat

Tak dva roky jsem byla absolutní puberťáckej spratek, co se týče domova. A teď si uvědomuju, že kdybych se kráva takhle chovala ke správnejm lidem, byla bych teď někde jinde. Člověk dělá chyby, musí si sáhnout na dno, aby viděl tu hranici a mohl se poučit a jít správně ;). A že to nejde je blbost. Protože všechno se nám jednou vrátí, ale nikdy ne tak, jak bychom si představovali :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama